Zajednički iftar i ugodno druženje naših učenika i profesora.

Međunarodni dan svjetlosti (IDL) je proglašen praznikom koji se na nivou Organizacije Ujedinjenih nacija obilježava godišnje na datum 16. maja u čast puštanja u pogon prvog lasera 1960. godine.

Svake godine se dijagnosticira preko 300.000 pacijenata oboljelih od epilepsije. Epilepsija je poremećaj funkcije mozga koji se klinički očituje napadajima.

Učenici prvih razreda sa razrednicima Aminom Hasibović-Ibišević i Tarikom Ljubovićem posjetili Salon knjige.

„Fondacija za razvoj obrazovanja“ Sarajevo je i ove godine organizovala testiranje za dodjelju vrijednih stipendija maturantima osnovnih škola koji žele upisati Gimnaziju „Maarif Koledž“.

April – mjesec zdravlja obilježili smo i u našoj školi. U goste nam je došla profesorica nutricionizma i autorica „Pravilnika o ishrani učenika u osnovnim i srednjim školama Kantona Sarajevo“, Suada Karić.

Postoji preporuka o količini hranjivih tvari, vitamina i minerala kroz obroke za učenike, tj. mlade osobe u razvoju. Osim energetske vrijednosti važno je unositi i dovoljnu količinu vitamina i minerala.

Pages