Svjetski dan zaštite čovjekove okoline

Svjetski dan zaštite čovjekove okoline obilježili smo raznim aktivnostima, a sve u cilju da učenici i nastavnici dostignu što veću ekološku svijest, te da svako na svoj način doprinese zaštiti prirodne okoline. Ovim povodom su članovi Ekološko– planinarske sekcije održali predavanje na temu „Gospodarenje otpadom“, kako bi ukazali na ozbiljnost problema povezanih s otpadom i saznali vrijeme razlaganja različitih materijala. Potom su učenici i profesori predali papir za reciklažu, plastične vrećice i plastične ambalaže, koje su sakupljali, te iste zamijenili za platnene cekere, sjemenje cvijeća i plastične boce za piće. Profesor Adnan Islamović predstavio je rezultate anketiranja učenika naše škole prema skali Nove ekološke paradigme, koja omogućava procjenu stanja ekloške svijesti.