UČENICI NAŠE ŠKOLE U POSJETI LABORATORIJE IUS-a

U petak 27. oktobra učenici Srednje škle "Maarif Koledž" posjetili su Centar za istraživanje i razvoj na Internacionalnom Univerzitetu u Sarajevu. U pratnji profesora biologije, Adnana Islamovića, profesorice hemije, Lejle Sabljice, i profesorice Sciencea, Esme Bilajac, učenici su imali priliku da se upoznaju sa savremenom laboratorijskom opremom koja se koristi u raznovrsnim eksperimentima u području genetike i bioinžinjeringa. Pored toga, učenicima je pružena mogućnost da posmatraju različite vrste uzoraka tkiva i razumiju suštinu, što je ujedno i dio godišnjeg nastavnog plana i programa iz grupe prirodnih predmeta. Učenici, kao i nastavnici, su izrazili veliko interesovanje za sadržaje koje nudi Centar te i zadovoljstvo na ukazanoj prilici nadajući se da će u skorijoj budućnosti imati sličnih posjeta.